Денеска 3 нови случаи на заболени од коронавирус во Прилеп

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 3 случаи на заболени од коронавирус, а од заразната болест оздравеле 6 лица.

 

Бројот на активни случаи со КОВИД-19 изнесува 51. Од нив, 38 лица се наоѓаат на домашно, а 13 на болничко лекување.

 

Вкупниот број на заболени од вирусот од почетокот на пандемијата изнесува 321.

 

 

 

 

 

 

;

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.