Ауди излетало од патот Прилеп-Битола на клучката кај Могилата

 

Патничко возило „ауди“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од 58-годишниот прилепчанец К.Ѓ., во саботата околу 19:00 часот излетало од патот Битола – Прилеп, кај клучка „Могила“.

 

Како што е наведено во полицискиот билтен, во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле возачот и сопатникот Д.И.(57) од Прилеп, констатирани во Градската болница – Прилеп, каде што биле пренесени за укажување лекарска помош.

 

Увид на местото на незгодата извршила екипа од Полициската станица Прилеп.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи