Два нови случаи на коронавирус во Прилеп, бројот на активни случаи е 53

 

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има два нови случаи на коронавирус, а едно лице оздравело од заразната болест.

 

Бројот на активни случаи изнесува 53, од кои 40 се наоѓаат на домашно, а 13 на болничко лекување.

 

Во домашна изолација и самоизолација се наоѓаат 72 лица.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи