Два нови случаи на коронавирус во Прилеп, бројот на активни случаи е 53

 

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има два нови случаи на коронавирус, а едно лице оздравело од заразната болест.

 

Бројот на активни случаи изнесува 53, од кои 40 се наоѓаат на домашно, а 13 на болничко лекување.

 

Во домашна изолација и самоизолација се наоѓаат 72 лица.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.