Дизелот со иста, а бензините со нова цена од полноќ

Facebook
Twitter
Email
Print

 

 

Регулаторната комисија за енергетика ја донесе својата најнова одлука за малопродажните цени на горивата во нашата земја.

 

Имено, РКЕ одлучи да ги намали цените на бензините за половина денар, па така, според новите цени, Еуросупер БС-95 ќе се точи за 59,50 денари по литар, додека Еуросупер БС-98 ќе се продава за 61.50 денари.

 

Малопродажната цена на Еуродизелот не се менува и натаму ќе се точи за 53 денари за литар.

 

На Екстра лесното масло за домаќинство ќе порасне за половина денар и ќе се продава за 53 денари, додека цената на мазутот ќе се зголеми за 0,155ден/кг и ќе изнесува 26,060ден/кг.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи