Прилепчанец пронашол неексплодирани гранати во овоштарникот

На 26.07.2020 околу 09.23 часот во СВР Битола, Д.Р.(35) од Прилеп пријавил дека во овоштарник на ул.„Димче Антулевски“ забележал неексплодирани гранати.

 

„Од пиротехничар од Дирекција за заштита и спасување Прилеп биле подигнати две артилериски гранати од Прва светска војна за понатамошна постапка“, велат од МВР.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи