Еден починат и тројца новозаразени во Прилеп од Ковид-19

 

 

Информација за состојбата со коронавирусот во општина Прилеп за денеска, вторник 28 јули:

 

  • Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 3 нови случаи на коронавирус.

 

  • Како последица на заразната болест, почина едно лице на 48 годишна возраст.

 

  • Бројот на активни случаи изнесува 55, од кои 40 се наоѓаат на домашно, а 15 на болничко лекување.

 

  • Во домашна изолација и самоизолација се наоѓаат 75 лица.

 

  • Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 327, а бројот на починати 24.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи