На Криволак уништени 1.150 убојни средства

Facebook
Twitter
Email
Print

 

 

Дирекцијата за заштита и спасување според годишниот план и стандардно оперативните процедури во деновите 9,14 и 28 Јули на Воениот полигон Криволак изврши уништување на неексплодирани убојни средства.

 

Уништувањето беше извршено од страна на пиротехничарите при што беа уништени 1.150 парчиња НУС разни калибри на артилериски зрна ,рачни бомби, авио бомби и мини.

 

 

Истите се пронајдени во период од две години на територијата на Р. С. Македонија.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи