Нема новозаболени од ковид-19 во Прилеп – бројот на активни случаи изнесува 54

 

 

Информација за состојбата со коронавирусот во општина Прилеп за денеска, среда 29 јули:

 

  • Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп нема нови случаи на коронавирус, а едно лице оздравело од заразната болест.

 

  • Бројот на активни случаи изнесува 54, од кои 39 се наоѓаат на домашно, а 15 на болничко лекување.

 

  • Во домашна изолација и самоизолација се наоѓаат 77 лица.

 

  • Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 327.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.