Нема новозаболени од ковид-19 во Прилеп – бројот на активни случаи изнесува 54

 

 

Информација за состојбата со коронавирусот во општина Прилеп за денеска, среда 29 јули:

 

  • Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп нема нови случаи на коронавирус, а едно лице оздравело од заразната болест.

 

  • Бројот на активни случаи изнесува 54, од кои 39 се наоѓаат на домашно, а 15 на болничко лекување.

 

  • Во домашна изолација и самоизолација се наоѓаат 77 лица.

 

  • Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 327.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи