Следува продолжен викенд за Илинден

Facebook
Twitter
Email
Print

 

Поради фактот што големиот државен празник Илинден се паѓа во недела, покрај 2 август, неработен ден за сите граѓани ќе биде и понеделник, 3 август.

 

Петок 31 јули, односно првиот ден на Курбан Бајрам, е неработен ден за граѓаните од муслиманската вероисповед, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи