Следува продолжен викенд за Илинден

 

Поради фактот што големиот државен празник Илинден се паѓа во недела, покрај 2 август, неработен ден за сите граѓани ќе биде и понеделник, 3 август.

 

Петок 31 јули, односно првиот ден на Курбан Бајрам, е неработен ден за граѓаните од муслиманската вероисповед, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.