Втора фаза на теристичка дезинсекција против комарци

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Им се соопштува на граѓаните на општина Прилеп, дека во вторник, 04.08.2020 година, во периодот од 20:00 до 24:00 часот, на територијата на Прилеп, екипи од фирмата ЛИСА-КОМ МС ДООЕЛ – Кавадарци ќе ја спроведат теристичката (од земја) дезинсекција, со цел уништување на комарци.

 

Заради избегнување на евентуални несакани последици, се известуваат пчеларите да преземат превентивни мерки за заштита на пчелните семејства.

 

Доколку временските услови не дозволат вршењето на дезинсекцијата, таа ќе се изврши во истиот термин првиот нареден ден, кога временските услови ќе бидат поволни.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video