Нема новозаболени од ковид-19 во Прилеп – 5 лица оздравеле од заразната болест

 

 

Информација за состојбата со коронавирусот во општина Прилеп за денеска, петок 31 јули:

 

  • Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп нема нови случаи на коронавирус, а 5 лица оздравеле од заразната болест. Еден нов случај на Ковид-19 е регистриран во општина Долнени.

 

  • Бројот на активни случаи изнесува 53, од кои 37 се наоѓаат на домашно, а 16 на болничко лекување.

 

  • Во домашна изолација и самоизолација се наоѓа 66 лица.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.