Нема новозаболени од ковид-19 во Прилеп – 5 лица оздравеле од заразната болест

 

 

Информација за состојбата со коронавирусот во општина Прилеп за денеска, петок 31 јули:

 

  • Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп нема нови случаи на коронавирус, а 5 лица оздравеле од заразната болест. Еден нов случај на Ковид-19 е регистриран во општина Долнени.

 

  • Бројот на активни случаи изнесува 53, од кои 37 се наоѓаат на домашно, а 16 на болничко лекување.

 

  • Во домашна изолација и самоизолација се наоѓа 66 лица.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи