Двајца новозаболени и двајца оздравени од ковид-19 во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Информација за состојбата со коронавирусот во општина Прилеп за денеска, сабота 1 август:

 

  • Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 2 случаја на заболени од коронавирус, а две лица оздравеле од заразната болест.

 

  • Бројот на активни случаи со КОВИД-19 изнесува 53. Од нив, 38 лица се наоѓаат на домашно, а 15 на болничко лекување.

 

  • Вкупниот број на заболени од вирусот од почетокот на пандемијата изнесува 333.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи