Двајца новозаболени и двајца оздравени од ковид-19 во Прилеп

 

 

Информација за состојбата со коронавирусот во општина Прилеп за денеска, сабота 1 август:

 

  • Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 2 случаја на заболени од коронавирус, а две лица оздравеле од заразната болест.

 

  • Бројот на активни случаи со КОВИД-19 изнесува 53. Од нив, 38 лица се наоѓаат на домашно, а 15 на болничко лекување.

 

  • Вкупниот број на заболени од вирусот од почетокот на пандемијата изнесува 333.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.