Уапсени двајца средношколци од Прилеп фатени со марихуана во Охрид

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Уапсени се двајца малолетници од Прилеп откако кај нив во Охрид била пронајдена марихуана.

 

„На 31.07.2020  во 23.30 часот, на кеј „Македонија“ во Охрид, поради тоа што кај нив била пронајдена марихуана, лишени од слобода се  две 16 годишни лица од Прилеп. По документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава“, информираат од МВР.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи