Тројца новозаболени од ковид-19 во Прилеп – вкупниот број од почетокот на пандемијата изнесува 336

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Информација за состојбата со коронавирусот во општина Прилеп за денеска, среда 5 август:

 

  • Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 3 нови случаи на коронавирус, а 8 лица оздравеле од заразната болест.

 

  • Бројот на активни случаи изнесува 46, од кои 32 се наоѓаат на домашно, а 14 на болничко лекување.

 

  • Во домашна изолација и самоизолација се наоѓа 45 лица.

 

  • Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 336.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи