ВИДЕО – Поради поплавата се урна импровизираниот мост-насип на улицата „Трајко Николоски“ во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Силното невреме кое денеска го зафати Прилеп предизвика енормно зголемување на водостојот на Градската река, што пак предизвика големи проблеми во населбата Сточен Пазар, кај улицата „Трајко Николоски“, каде  се гради новиот мост. Целото градилиште се претвори во огромно езеро и за да не се случи поголема катастрофа мораше со механизација да биде урнат импровизираниот мост-насип кој возилата го користеа за да ја преминат реката. Дали е направена штета врз градбата на новиот мост треба допрва да се утврди.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи