Еден новозаболен од ковид-19 во Прилеп, бројот на активни случаи изнесува 47

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Информација за состојбата со коронавирусот во општина Прилеп за денеска, четврток 6-ти август:

 

  • Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има еден нов случај на коронавирус.

 

  • Бројот на активни случаи изнесува 47, од кои 32 се наоѓаат на домашно, а 15 на болничко лекување.

 

  • Во домашна изолација и самоизолација се наоѓа 51 лице.

 

  • Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 337.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи