„МојДДВ#Моја награда : Двајца добитници од Прилеп на 20.000 ден. проверете дали сте вие

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Вчера се одржа извлекувањето за 15 награди од по 20.000 денари од наградната игра „МојДДВ#Моја награда“. Во ова извлекување учествуваа сите валидни и недобитни сериски броеви од дневните извлекувања добиени за скенираните фискални сметки во период од 01.07.2020 година до 31.07.2020.

 

Вкупниот број на скенирани фискални сметки изнесува 18.291.293 сметки. На главното извлекување на 19 декември, пак, ќе се доделат 1.000.000 денари, наместо иницијално предвидените 3.000.000 денари.

 

Вчера најсреќни беа:

 

 1. Филип Петрески – Прилеп
 2. Игор Кацар – Куманово
 3. Марија Бојкикева – Скопје
 4. Бобан Спасовски – Велес
 5. Лидија Падован – Скопје
 6. Дарко Ралповски – Берово
 7. Муамет Ибраими – Скопје
 8. Никола Гошев – Скопје
 9. Емилија Петкоска – Скопје
 10. Александра Падикова Спировски – Кавадарци
 11. Катерина Данчева – Струмица
 12. Гордана Митревска – Битола
 13. Ивана Лазаровска – Скопје
 14. Благојчо Ставановски – Крива Паланка
 15. Дејан Димоски – Прилеп

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи