Денеска еден нов случај на заболен од коронавирус во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има еден случај на заболен од коронавирус, а 3 лица оздравеле од заразната болест.

 

Бројот на активни случаи со КОВИД-19 изнесува 41. Од нив, 28 лица се наоѓаат на домашно, а 13 на болничко лекување.

 

Вкупниот број на заболени од вирусот од почетокот на пандемијата изнесува 345.

 

Во изолација и самоизолација се наоѓаат 50 лица.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи