Денеска еден нов случај на заболен од коронавирус во Прилеп

 

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има еден случај на заболен од коронавирус, а 3 лица оздравеле од заразната болест.

 

Бројот на активни случаи со КОВИД-19 изнесува 41. Од нив, 28 лица се наоѓаат на домашно, а 13 на болничко лекување.

 

Вкупниот број на заболени од вирусот од почетокот на пандемијата изнесува 345.

 

Во изолација и самоизолација се наоѓаат 50 лица.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.