И денеска во Прилеп еден нов случај на заболен од коронавирус

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има еден нов случај на коронавирус, а од заразната болест оздравеле 4 лица.

 

Бројот на активни случаи изнесува 38, од кои 25 се наоѓаат на домашно, а 13 на болничко лекување.

 

Во домашна изолација и самоизолација се наоѓа 51 лице.

 

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 346.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи