ВИДЕО – Еве како звучат некои наши поговорки на англиски – англичанец се обидува да ги разбере

Некој му ги превел македонските поговорки на англичанецот Ендру, а тој се обидува да ја пронајде поентата во речениците.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.