ВИДЕО – Еве како звучат некои наши поговорки на англиски – англичанец се обидува да ги разбере

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Некој му ги превел македонските поговорки на англичанецот Ендру, а тој се обидува да ја пронајде поентата во речениците.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи