ВИДЕО – Секунди до смртта: Храбра полицајка скокнала пред воз за да спаси инвалид

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Полицајка од Калифорнија стана херој кога во последен момент успеа да тргне маж во инвалидска количка од шините додека воз се приближуваше со огромна брзина.

 

Драматичното видео од нејзината камера на униформата покажува како таа истрчува од патролниот автомобил без двоумење и скокнува на помош на несреќниот човек чии тркала се заглавиле додека тој минувал по патеката.

 

Додека сирената на возот завивала погласно и погласно, таа успеала да го повлече човекот на безбедност само неколку секунди пред возот да прошиша кон инвалидската количка и да го здроби. Мажот поминал „само“ со повреда на ногата и бил пренесен во болница.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video