ВИДЕО – Секунди до смртта: Храбра полицајка скокнала пред воз за да спаси инвалид

Facebook
Twitter
Email
Print

Полицајка од Калифорнија стана херој кога во последен момент успеа да тргне маж во инвалидска количка од шините додека воз се приближуваше со огромна брзина.

 

Драматичното видео од нејзината камера на униформата покажува како таа истрчува од патролниот автомобил без двоумење и скокнува на помош на несреќниот човек чии тркала се заглавиле додека тој минувал по патеката.

 

Додека сирената на возот завивала погласно и погласно, таа успеала да го повлече човекот на безбедност само неколку секунди пред возот да прошиша кон инвалидската количка и да го здроби. Мажот поминал „само“ со повреда на ногата и бил пренесен во болница.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи