Прилепчани буквално „растурија“ на „Pelister Ultra Trail“ – 9 освоени медали

Викендов на Пелистер за прв пат во рамките на „Bitola Outdoor festival“ се одржа „Pelister Ultra Trail“ каде имаше 3 трки : „Big Lake Trail“ долга 18 км, „Molika Trail“ долга 31 км, и „Pelister Ultra Trail“ со должина до 61 км. Прилепчани буквално „растурија“ освојувајќи 9 медали, 4 први места, 3 втори места и 2 втори.

 

 

Ова се резултатите за прилепските медали:

 

 

МАЖИ :

 

Трка на 18 км. „Big Lake Trail“

 

  • Прво место Михаел Ван Бален од ОК „Златоврв“
  • Второ место Христијан Насевски од ОК „Златоврв“
  • Трето место Илија Пајмаковски

 

Трка на 31 км. „Molika Trail“

 

  • Прво место Александар Стојкоски

 

Трка на 61 км. „Pelister Ultra Trail“

 

  • Второ место за Антонио Каранфилоски, од „Единак“

 

 

ЖЕНИ :

 

Трка на 18 км. „Big Lake Trail“

 

  • Прво место Талија Петреска од „Златоврв“
  • Трето место Ивана Настовска, од „Златоврв“

 

Трка на 31 км. „Molika Trail“

 

  • Прво место Елена Ртоска од „Единак“
  • Второ место Мери Чкрипеска од ОК „Златоврв“

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи