Се зголемува бројот на заболени од Ковид 19 во Прилеп, денеска 5 нови случаи

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 5 нови случаи на коронавирус, а од заразната болест оздравеле две лица.

 

Бројот на активни случаи изнесува 42, од кои 33 се наоѓаат на домашно, а 9 на болничко лекување.

 

Во домашна изолација и самоизолација се наоѓаат 80 лица.

 

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 370.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи