Денеска 3 нови случаи на корона вирус во Прилеп

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 3 нови случаи на коронавирус, а од заразната болест оздравеле 4 лица;

 

Бројот на активни случаи изнесува 41, од кои 33 се наоѓаат на домашно, а 8 на болничко лекување;

 

Во домашна изолација и самоизолација се наоѓаат 95 лица;

 

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 373.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.