Се поставува нова вештачка трева на игралиштето на Струнга во Крушево

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Се поставува вештачка трева и се уредува новото игралиште во маалото „Струнга“. Младите од овој дел на градот ќе добијат ново фудбалско игралиште.

 

„Го оспособуваме ова игралиште и создаваме содржини за младите. Користиме дел од стара опрема која ни стои на располагање и набавивме нова трева. Продолжуваме да создаваме содржини за младите од Крушево.“, изјави градоначалникот на општина Крушево Томе Христоски.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи