Се поставува нова вештачка трева на игралиштето на Струнга во Крушево

Се поставува вештачка трева и се уредува новото игралиште во маалото „Струнга“. Младите од овој дел на градот ќе добијат ново фудбалско игралиште.

 

„Го оспособуваме ова игралиште и создаваме содржини за младите. Користиме дел од стара опрема која ни стои на располагање и набавивме нова трева. Продолжуваме да создаваме содржини за младите од Крушево.“, изјави градоначалникот на општина Крушево Томе Христоски.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.