Денеска 9 нови случаи на Ковид 19 во Прилеп – бројот деновиве забрзано се зголемува

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 9 нови случаи на коронавирус.

 

Бројот на активни случаи изнесува 50, од кои 41 се наоѓаат на домашно, а 9 на болничко лекување.

 

Во домашна изолација и самоизолација се наоѓаат 97 лица.

 

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 382.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.