Гостиварец со „крајслер“ излетал од улица во Прилеп, се здобил со тешки повреди

На 20.08.2020 во 20.15 часот било пријавено дека во Прилеп, на ул. „Карпалак“, патничко возило „крајслер неон“, со гостиварски регистарски ознаки, управувано од  И.М.(41) од Гостивар, излетало надвор од коловозот. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Градската болница Прилеп. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи