Денеска 6 нови случаи на заболени од коронавирус во Прилеп

 

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 6 случаи на заболени од коронавирус, а едно лице оздравело од заразната болест.

 

Бројот на активни случаи со КОВИД-19 изнесува 55. Од нив, 44 лица се наоѓаат на домашно, а 11 на болничко лекување.

 

Вкупниот број на заболени од вирусот од почетокот на пандемијата изнесува 390.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.