Возач на мопед удрил пешак во Прилеп и избегал

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

На 23.08.2020 околу 18.10 часот на ул.„Димо Наредникот“ во Прилеп, мопед управуван од непознат возач удрил во пешакот А.А.(18) од Прилеп и го напуштил местото. Од ударот А.А. се здобила со тешки телесни повреди констатирани во Општа болница Прилеп.  Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Прилеп.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи