Депонија ли е, нива е или парк во центарот на Прилеп?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Еден од централните градски паркови во Прилеп, паркот во Врбејско маало, наместо гордост на градот и катче за одмор со месеци наликува на изорана нива, а уште потрагично е тоа што во паркот несовесни граѓани започнале да си фрлаат ѓубре и сега целиот простор наликува и на депонија.

 

ЈКП „Комуналец“ уште пред повеќе месеци објави дека во Врбејско маало се поставува инсталација за техничка вода и инсталација за осветлување на паркот. Тогаш најавија дека ќе се гради урбан и модерен парк, но и после толку време сликата во паркот е како од хорор филм.

 

Ветувањата, барем засега, некако потешко се исполнуваат!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи