Се поставува нова вештачка трева на полетиштето за параглајдери ,,Мечкин Камен” во Крушево

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Се започна со уредување на полетиштето за параглајдери ,,Мечкин Камен” во Крушево каде ќе се поставува нова вештачка трева на површина 20/100м.

 

„Крушево е дестинација на која во наредните години ќе се одржуваат голем број домашни, национални, но и меѓународни првенства за параглајдерство и змејарство, како што е светсткото првенство за змејарство во 2021 година. Преку организирање на овие првенства, подготвување и изградбата на нова инфраструктурата привлекуваме се поголем број на домашни и странски туристи“, вели градоначалникот Томе Христоски.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи