За 10 дена 56 нови случаи на Ковид 19 во Прилеп – за утре закажана седница на Општинскиот кризен штаб

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 15 нови случаи на коронавирус. Само во последниве 10 дена во Прилеп се појавија 56 нови случаи на Ковид 19 .

 

Поради оваа ситуација градоначалникот Илија Јованоски за утре, среда 26 август во 10 часот, закажа седница на Општинскиот кризен штаб.

 

После завршувањето на седницата ќе се знае дали и кои дополнителни мерки за заштита ќе бидат превземени.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи