15 нови случаи на Ковид 19 во Прилеп – бројката секој ден е се поголема

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 15 нови случаи на коронавирус.

 

Бројот на активни случаи изнесува 77, од кои 63 се наоѓаат на домашно, а 14 на болничко лекување.

 

Во домашна изолација и самоизолација се наоѓаат 173 лица.

 

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 414.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи