Започна изработката на проект за гасификација на Крушево

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Отпочнува изработката на техничката документација за изградба на систем за гасификација на Крушево.

 

По тендер RFQ 45/2020 за ангажирање проектантска фирма за изработка на техничка документација за изградба на систем за гасификација на Крушево, согласно апликацијата од Општина Крушево, УНДП склучи договор со фирмата Филбис ДОО Скопје.

 

Техничката документација за изградба на систем за гасификација на Крушево ќе се изработи во рамките на Проектот ,,Градење  на општинските капацитети за имплементација на проекти“, компонента – Фонд за техничка документација, администриран од УНДП, финансиран од Шведската агенција за меѓународен развој (СИДА).

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи