5 нови случаи на коронавирус во Прилеп, едно лице почина

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Информација за состојбата со коронавирусот во општина Прилеп за денеска, четврток 27 август:

 

  • Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 5 нови случаи на коронавирус, а едно лице оздравело од заразната болест.

 

  • Бројот на активни случаи изнесува 92, од кои 71 се наоѓаат на домашно, а 21 на болничко лекување.

 

  • Од последици на заразната болест, почина едно лице на возраст од 65 години.

 

  • Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 435.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи