5 нови случаи на коронавирус во Прилеп, едно лице почина

 

 

Информација за состојбата со коронавирусот во општина Прилеп за денеска, четврток 27 август:

 

  • Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 5 нови случаи на коронавирус, а едно лице оздравело од заразната болест.

 

  • Бројот на активни случаи изнесува 92, од кои 71 се наоѓаат на домашно, а 21 на болничко лекување.

 

  • Од последици на заразната болест, почина едно лице на возраст од 65 години.

 

  • Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 435.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.