Апасиев: Пед***ски го сменивте името на државата, требаше да одговaрате за бришење на националниот идентитет

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Пратеникот од Левица, Димитар Апасиев ја критикуваше власта дека требало да го врратии мандатот по неуспешниот референдум.

 

„Вие после референдумот требаше да си заминете, да си поднесете оставки цела Влада, а не потоа, да ми извини ЛГБТ заедницата, онака пед***ски да го менувате името на државата. Требаше потоа да бидете во затвор, затоа што направивте кривично дело, односно дозволiвите Грција да може да го употребува името Македонија за своја област, а граѓаните на Република Македонија не може да го користат тоа име. Требаше да одговaрате за бришење на националниот идентитет“, рече Апасиев.

 

Апасиев беше опоменат од Џафери поради вокабуларот, на што Џафери му рече се надева дека таков вокабулар не користи на предавањата.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи