Поскапуваат бензините

Facebook
Twitter
Email
Print

 

Регулаторна комисија за енергетика донесе одлука да се зголемат цените на бензините.

 

Од ноќеска на полноќ, цените на „еуросупер-95“ и „еуросупер-98“ се зголемуваат по половина денар, и еден литар од овие горива ќе чини 60.00, односно 62.00 денари.

Цената на „еуродизелот“ не се менува, па еден литар дизел гориво и понатаму ќе чини 52.00 денари.

 

Екстра-лесното масло за горење од ноќеска на полноќ ќе се продава за 51,50 денари за литар, додека малопродажната цена на Мазутот М-1 НС се зголемува за 0,251 ден/кг и ќе изнесува 26,531 ден/кг.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи