Регистрирани 321 прекршоци за неносење на маска

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Македонија се регистрирани 321 прекршоци по однос на мерката за носење лична заштита на лице.

 

Од министерството за внатрешни работи апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите со цел справување со ковид-19.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи