Јане Николоски е нов тренер на второлигашот Дрита

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Јане Николовски е нов „кормилар“ на второлигашот Дрита. Младиот стратег седнува на клупата на амбициозниот тим од Боговиње, чија главна цел е враќање во македонската фудбалска елита.

 

Николоски на располагање има солиден состав, тука е Зоран Балдовалиев, а на голот е Иван Николовски, младиот репрезентативец, кој е негов син.

 

Легендарниот фудбалер претходно ги водеше тимовите на Победа, Турново и Арис Лимасол.

 

На стартот на новата сезона, Дрита има освоено само еден бод, минатиот викенд беше совладана на гостински терен од Кадино, па задачата на Николоски е јасна, треба да го доведе клубот на посакуваното ниво.

 

Извор : sportmedia.mk

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи