Бројот на заразени во Прилеп рапидно расте – денеска 15 нови случаи на Ковид 19

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 15 нови случаи на коронавирус и сите се со лесна клиничка слика. Од заразната болест оздравеле 4 лица.

 

Бројот на активни случаи изнесува 120, од кои 96 се наоѓаат на домашно, а 24 на болничко лекување.

 

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 478.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи