Приведен прилепчанец кој се сомничи дека вчера запали обложувалница

На 31.08.2020 околу 01.00 часот во Полициската станица Прилеп бил приведен Д.М.(26) од Прилеп поради сомнение дека предизвикал пожар во спортска обложувалница на ул.„Битолска“ во Прилеп. Тој бил задржан во Полициската станица Прилеп, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи