„Уживања“ – првенче на „The Dreamers“

 

 

„Уживања“ е првата песна на прилепската група „The Dreamers“. Бендот, во кој вокалите се на Викторија Стојческа и Маја Црвенкоска, клавијатури свири Кире Најдоски, а гитара Милан Секулоски го објави и видео записот за своето првенче.

 

 

The Dreamers, чиј прв настап како бенд во овој состав беше лани во септември, со оваа песна го најавуваат и првиот албум што се очекува да биде готов напролет.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи