„Уживања“ – првенче на „The Dreamers“

 

 

„Уживања“ е првата песна на прилепската група „The Dreamers“. Бендот, во кој вокалите се на Викторија Стојческа и Маја Црвенкоска, клавијатури свири Кире Најдоски, а гитара Милан Секулоски го објави и видео записот за своето првенче.

 

 

The Dreamers, чиј прв настап како бенд во овој состав беше лани во септември, со оваа песна го најавуваат и првиот албум што се очекува да биде готов напролет.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.