Во изминатото деноноќие 30 прекршоци за неносење маска во Прилеп, 399 на ниво на држава

 

 

ОВР Прилеп поднесе 30 прекршочни пријави за неносење заштитна маска во изминатото деноноќие.

 

На територијата на Македонија пак регистрирани се 399 прекршоци за неносење на лична заштита на лице.

 

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со COVID-19.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи