8 нови случаи на коронавирус, бројот на активни случаи во Прилеп изнесува 126

 

 

Информација за состојбата со коронавирусот во општина Прилеп за денеска, среда 2 септември:

 

  • Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 8 нови случаи на коронавирус, а две лица оздравеле од заразната болест.

 

  • Бројот на активни случаи изнесува 126, од кои 101 се наоѓаат на домашно, а 25 на болничко лекување.

 

  • Во домашна изолација и самоизолација се наоѓаат 184 лица.

 

  • За неносење заштитни маски, ОВР Прилеп поднесе 30 прекршочни пријави.

 

  • Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 486.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи