Викендов “П.С. Гитар фест“ во Крушево

 

Годинешното 11-то по ред издание на интернационалниот гитар фест во Крушево ќе се одржи на 4-ти и 5-ти септември на летната сцена и пред спомен куќата на Тоше Проески.

 

На 4-ти септември во 20:00 часот кај спомен куќата на Тоше Проески ќе се одржи “Концерт на популарни композиции и евергрини” на дуото Чичоновски и Каровски.

 

 

Следниот ден (05.09.) во 20:00 часот на летната сцена ќе се одржи Концертна промоција на Петар Ренџов и Тумба салса бенд на  албумот “Џезилка”.

 

За сите концерти е задолжително почитување на мерките за спречување COVID-19.

 

“Гитар фест“ – Крушево е основан од крушевски гитарист и музичар Христо Христовски – Мулар,  а сега неговиот син ја продолжува традицијата.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи