И денеска како и вчера 12 нови случаи на Ковид 19 во Прилеп – бројката со денови рапидно расте

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска до 11.00 часот, во општина Прилеп има 12 нови случаи на коронавирус, а 4 лица оздравеле од заразната болест.

 

Бројот на активни случаи изнесува 139, од кои 112 се наоѓаат на домашно, а 27 на болничко лекување.

 

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 510.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи