И денеска како и вчера 12 нови случаи на Ковид 19 во Прилеп – бројката со денови рапидно расте

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска до 11.00 часот, во општина Прилеп има 12 нови случаи на коронавирус, а 4 лица оздравеле од заразната болест.

 

Бројот на активни случаи изнесува 139, од кои 112 се наоѓаат на домашно, а 27 на болничко лекување.

 

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 510.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.