Казни за 408 лица за неносење на заштитни маски

Facebook
Twitter
Email
Print

 

Во изминатите 24 часа на територијата на државава полицијата затекнала и санкционирана 408 несовесни граѓани кои не ја почитувале заштитната мерка за носење маска.

 

Маската заштитува од ширење на коронавирусот и токму затоа МВР продолжува со активностите против несовесните граѓани. Воедно и апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид -19.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи