Поевтинување на горивата од полноќ

Facebook
Twitter
Email
Print

 

 

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати.

 

Според одлуката, малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се намалуваат за 0,50 денари за литар и од вечерва на полноќ малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 59,50 денари, а малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе биде 61,50 денари за литар.

 

Цената на дизелот се намалува за 1,50 денари, и така, од ноќеска на полноќ, малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) ќе изнесува 50,50 денари за литар.

 

За 1 денар за литар се намалува малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство и ќе изнесува 50,50 денари за литар. Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС  ќе изнесува 25,956 ден/кг.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи