„Дружината на Лајко Сезнајко“ в недела на Фестивалот „Силјан Штркот“ во Прилеп

 

 

Детската едукативна интерактивна претстава „Дружината на Лајко Сезнајко”, која е дел од проектот „Животните од фармата“, реализиран од Здружението „Видливост“ од Струмица, а финансиски поддржан од Општина Струмица, в недела ќе се игра во Прилеп, информираше актерката Јулија Милкова.

 

„Како дел од одржливост на проектот, кој беше реализиран во 2018 година, деновиве претставата се обновува за да учествува на театарскиот фестивал за деца „Силијан Штркот“ во Прилеп, рече Милкова.

 

Претставата досега e одиграна пред деца во градинките во Струмица и ученици во основните училишта, а гостуваше во Валандово и Радовиш.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи