Прилеп има еден нов случај на коронавирус, а две лица оздравеле од заразната болест

 

 

Информација за состојбата со коронавирусот во општина Прилеп за денеска, среда 9-ти септември:

  • Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има еден нов случај на коронавирус, а две лица оздравеле од заразната болест.

 

  • Бројот на активни случаи изнесува 138, од кои 109 се наоѓаат на домашно, а 29 на болничко лекување.

 

  • Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 532.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи