Прилеп има еден нов случај на коронавирус, а две лица оздравеле од заразната болест

 

 

Информација за состојбата со коронавирусот во општина Прилеп за денеска, среда 9-ти септември:

  • Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има еден нов случај на коронавирус, а две лица оздравеле од заразната болест.

 

  • Бројот на активни случаи изнесува 138, од кои 109 се наоѓаат на домашно, а 29 на болничко лекување.

 

  • Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 532.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.